Ważne informacje o C.H. Stocznia Gdańsk

W Gdańsku powstaje nowe centrum handlowe, stanowiące konkurencję dla okolicznych obiektów, takich jak Galeria Bałtycka. Centrum Handlowe Stocznia Gdańsk będzie ulokowane przy ulicy Doki, na terenach stanowiących własność słynnej gdańskiej stoczni. Miejsce to należy do jednego z bardziej znanych i atrakcyjnych w mieście ? znajduje się niedaleko Pomnika Poległych Stoczniowców i bramy numer dwa Stoczni.

Powierzchnia budynku wyniesie około 95 tys. metrów kwadratowych a jedną z głównych atrakcji będzie ogromny oddział multipleksu Cinema City. Centrum Handlowe Stocznia Gdańsk pomieści aż 18 sal kinowych tej sieci z jednym ekranem w nowoczesnej i coraz bardziej popularnej technologii IMAX. Warto zaznaczyć, że będzie to największy kompleks kinowy w regionie!

Inwestycja przy ulicy Doki nie obejmuje z resztą jedynie centrum handlowego. Na miejscu powstaną także biurowce. Inwestor rozważa także umieszczenie na miejscu wieżowców mieszkalnych, ta część projektu wydaje się jednak mało prawdopodobna w obliczu obecnych wysokich wymagań na rynku nieruchomości.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców i turystów są deklaracje deweloperów, którzy zaprojektowali budynek tak, by odpowiadał historycznemu charakterowi tego miejsca. Rdzawy kolor i elementy przypominające suwnice i żurawie sprawią, że Centrum Handlowe Stocznia Gdańsk doskonale wkomponuje się w otoczenie!